Betel.tv na Youtube Betel na Facebooku

Kazania

W niniejszym dziale zapraszamy do obejrzenia, wysłuchania lub pobrania wersji audio kazań wygłoszonych w zborze "Betel" w Ustroniu.

W dziale Archiwum - kazania, wykłady, konferencje znajdziesz kazania z lat 2011 - 2015, cykle wykładów (w tym cykl "Małżeństwa, rozwody, powtórne małżeństwa") oraz inne ciekawe nauczania wygłoszone podczas spotkań i konferencji odbywających się w naszym zborze.

Zamieszczone tu materiały można kopiować i publikować w innych miejscach pod warunkiem zachowania ich treści w niezmienionej formie oraz podania źródła, np. betel.kz.pl, BETEL.Tv. Zabrania się natomiast czerpania zysku z wykorzystanych materiałów lub ich części.

Wszystkie umieszczone poniżej kazania można również zamówić na płytach CD pod adresem nagrania@betel.kz.pl lub pod numerami telefonów 508-451-691 i 660 702 353.


 • M. Kozieł - Uwierzyć ponownie (10.03.2019)

  2019-03-10 16:22

  Może masz za sobą jakieś złe doświadczenie, jesteś rozczarowany pracą, służbą a może nawet swoim małżeństwem? Dokonałeś złego wyboru i ponosisz tego bolesne konsekwencje? Może rozczarowałeś się samym sobą, a może oskarżasz Pana Boga za sytuację, w której się znalazłeś? Cokolwiek złego wydarzyło się w twoim życiu, uwierz ponownie i zaufaj Jezusowi.

  Pomyśl do kogo innego możesz pójść? Tylko Jezus ma Słowa Żywota.

  Czy jesteś gotowy na tę podróż?

  Obejrzyj, posłuchaj...
 • B. Wrzecionko - Wzmacniaj się w Panu (03.03.2019)

  2019-03-03 14:15

  Jako chrześcijanie powinniśmy być świadomi tego, że jesteśmy na wojnie i cały czas toczymy walkę duchową z mocami ciemności. Gdy fundamentem naszego życia jest Bóg to możemy nieustannie czerpać z Niego siłę na każdy dzień.

  Czy w czasie dogodnym korzystamy z tego przywileju, wzmacniając i budując się w Panu, czy może odpoczywamy i śpimy? To, jaka jest teraz nasza postawa, zadecyduje o tym czy będziemy mieli siły i zaufanie, by ostać się w trudnych doświadczeniach i złych okolicznościach.

  Obejrzyj, posłuchaj...
 • D. Zajonc - Komu służysz? (24.02.2019)

  2019-02-24 14:07

  Jak wygląda nasze codzienne życie z Bogiem? Czy jesteśmy całkowicie oddani Jezusowi w każdej dziedzinie naszego życia? A może jedną nogą idziemy za Panem a drugą za światem? Co w naszym sercu jest na pierwszym miejscu: Bóg czy jakiś bożek? Czemu poświęcamy najwięcej czasu i uwagi? Co jest miłością naszego życia?

  Wejrzyjmy szczerze w głąb naszych serc i skonfrontujmy nasze życie ze Słowem Bożym.

  Obejrzyj, posłuchaj...
 • Z. Matyjas - A właściwie to dlaczego nie? (17.02.2019)

  2019-02-17 14:01

  Dlaczego nie zaufać wskazówkom Jezusa, aby być częścią spotkań ,,otwartych domów"?

  Poddajmy się procesowi oczyszczania i przycinania, abyśmy mogli wydawać owoce naszej wiary, które uwolnią Boże cuda. Opuśćmy swoją strefę komfortu wychodząc ludziom naprzeciw, a słowa pochodzące z Bożego serca niech będą dla nas zachętą do działania.

  ,,Otwarte domy" niech staną się dla nas stylem naszego chrześcijańskiego życia.

  Obejrzyj, posłuchaj...
 • K. Korecki - Miłość w Kościele (12.02.2019)

  2019-02-12 13:49

  Słowo Boże zachęca nas, abyśmy w czynny i praktyczny sposób okazywali sobie wzajemną miłość. Taka miłość niejednokrotnie potrzebuje poświęcenia naszego czasu i uwagi dla bliźniego.

  Uczmy się w pokorze jedni drugich uważać za ważniejszych od siebie i nosić ciężary drugiego człowieka. Wyrażajmy swoje prośby i potrzeby nie narzekając przy tym, ale dziękując i będąc za wszystko wdzięcznymi Bogu. Trwajmy jednomyślnie w modlitwie o siebie nawzajem, ucząc się tym samym większej miłości a Bóg nam w tym pobłogosławi.

  Obejrzyj, posłuchaj...
 • F. Kozub - System podtrzymywania życia (10.02.2019)

  2019-02-10 13:40

  Bóg nie chce, abyśmy tu na ziemi szli przez życie sami. Doskonale wie, że potrzebujemy wokół siebie ludzi, z którymi będziemy mogli dzielić się swoimi smutkami i radościami.

  Model grup domowych możemy czerpać z Dziejów Apostolskich, gdzie uczniowie Jezusa spotykali się ze sobą codziennie. Małe grupki domowe pomogą nam bliżej poznawać siebie nawzajem, modlić się jedni o drugich i przybliżać do Boga poprzez studiowanie Jego Słowa.

  Otwierajmy nasze domy dla ludzi, zapraszajmy znajomych, okazując im miłość poprzez gościnność i bezinteresowną pomoc.

  Obejrzyj, posłuchaj...
 • D. Heczko - Przeszkody (05.02.2019)

  2019-02-05 22:07

  Bóg w naszym życiu zacznie działać i objawiać swoją wolę tylko wtedy, kiedy będziemy modlić się szczerze z otwartymi sercami oczekując prawdy, która będzie nas prześwietlać, badać, zmieniać i usuwać przeszkody w naszym życiu.

  Czy jesteśmy na tyle pokorni przed Bogiem, uniżeni i otwarci na Jego świętość, na prawdę Bożą, która może nam objawić naszą pychę, egoizm, nasze zamknięcie się na działanie Ducha Świętego?

  Obejrzyj, posłuchaj...
 • K. Zaręba - Odkrywanie Kościoła na nowo, cz. V - Kochaj swój kościół (03.02.2019)

  2019-02-03 21:39

  z cyklu: odkrywanie kościoła na nowo, cz.V

  Zostaliśmy powołani do tego, aby kochać kościół z powodu Jezusa, który za niego umarł. Chrystus właśnie przez kościół daje nam nadzieję, swoje serce i okazuje miłość.

  Ponieważ Bóg chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy, dlatego naszym zadaniem jest przyprowadzać ludzi do Zbawiciela, aby On mógł dotykać ich serc i przemieniać życie.

  Obejrzyj, posłuchaj...
 • K. Zaręba - Odkrywanie Kościoła za nowo, cz. IV - Tajemnica szczęścia - Służba (03.02.2019)

  2019-02-03 21:30

  z cyklu: Odkrywanie kościoła na nowo, cz. IV

  Kościół to zgromadzenie ludzi, którzy chcą być podobnymi do Jezusa Chrystusa, naśladując Go we wszystkim.

  Jezus był świadomy swojego pochodzenia, sensu dla którego przyszedł na ziemię i celu do którego zmierzał. On nie przyszedł na ziemię, aby Mu służono, lecz przyjął postać sługi, który umywał nogi swoim uczniom. Czy my w naszej służbie jesteśmy podobni do Niego? Jaka jest wówczas postawa naszego serca, jakie motywacje nami kierują i czy jest to właściwy moment?

  Pamiętajmy, że nic tak nie promuje Jezusa jak nasza codzienna posługa ludziom, będąc zainspirowanymi miłością, wiedząc, że jedynym ubraniem dla czystej służby jest pokorna szata.

  Obejrzyj, posłuchaj...
 • K. Zaręba - Odkrywanie kościoła na nowo, cz. III - Pomnażanie darów (03.02.2019)

  2019-02-03 21:23

  z cyklu: Odkrywanie kościoła na nowo, cz.III

  Jezus zachęca nas, abyśmy zainwestowali to, czym zostaliśmy obdarowani przez Niego, pomnażając to przy użyciu talentów wrodzonych, nabytych i darów duchowych. Ponieważ każdy z nas zda kiedyś przed Bogiem sprawę z szafarstwa tego, co od Boga otrzymał.

  Pamiętajmy, aby tu na ziemi być użytecznymi dla Królestwa Bożego, oddając Bogu tym chwałę.

  Czy przyczyniamy się do ratowania ludzi głosząc im ewangelię i przyprowadzając ich do Chrystusa?

  Obejrzyj, posłuchaj...
 • K. Zaręba - Odkrywanie Kościoła na nowo, cz. II - Życie kościoła (02.02.2019)

  2019-02-02 21:04

  z cyklu: Odkrywanie kościoła na nowo, cz.II

  Jako chrześcijanie osobno jesteśmy małymi kamieniami. Przyprowadzeni do Chrystusa stajemy się potężnym kamieniem, a razem z innymi wierzącymi tworzymy skałę czyli kościół. Dlatego jako kościół Jezusa Chrystusa musimy działać na dwa sposoby. Po pierwsze nieść Jezusa wszędzie tam, gdzie są ludzie martwi, a po drugie brać ludzi martwych i przyprowadzać do Jezusa.

  Po drodze zawsze będą przeszkody, ale pamiętajmy, że chodzi o ratowanie ludzkiego życia, za które Pan Jezus Chrystus zapłacił najwyższą cenę.

  Obejrzyj, posłuchaj...
 • K. Zaręba - Odkrywanie Kościoła na nowo, cz.I (02.02.2019)

  2019-02-02 20:56

  z cyklu: Odkrywanie kościoła na nowo, cz.I

  Zadaniem kościoła na ziemi jest reprezentowanie Bożego Królestwa, aby móc wpływać na chaos, który panuje na tym świecie. Naszą rolą jest reprezentowanie naszego Komisarza Jezusa Chrystusa, który siedzi na tronie i dzięki Jego Słowu wykorzystując autorytet, byśmy mogli przemieniać ten świat. Kiedy kościół zacznie być Bożą ambasadą, wtedy nastąpi przemiana, której tak bardzo pragniemy i stanie się to, o co tak bardzo prosimy: ,,Bądź wola Twoja, jak w niebie tak i na ziemi ".

  Obejrzyj, posłuchaj...
 • B. Wrzecionko - Narodzenie Pana Jezusa - Pasterze i Mędrcy (29.01.2019)

  2019-01-29 21:55

  Pasterze powszechnie uważani byli za nieczystych ze względu na charakter wykonywanej pracy. Często czuli się odrzucani, pogardzani przez otoczenie. Patrzono na ich zewnętrzny wygląd, oceniano ich powierzchownie.

  Bóg natomiast patrzy na człowieka zupełnie inaczej, widzi jego serce, patrząc na jego wnętrze. Czego możemy uczyć się z postawy mędrców, a jakich błędów nie popełniać? Czy jako chrześcijaninie ufamy Bogu z całego serca, czy zdarza nam się podobnie jak im polegać na swoim rozumie? Czy wierzymy w Boże obietnice i trzymamy się Jego Słowa? A może chcemy być mądrzejsi od Bożego prowadzenia i trzymamy się własnej drogi?

  Obejrzyj, posłuchaj...
 • B. Wrzecionko - Wzrost Duchowy (27.01.2019)

  2019-01-27 15:44

  Słowo Boże zachęca nas, abyśmy wzrastali w wierze i w poznawaniu Boga każdego dnia, aby nasze przemienione życie i owoce Ducha Świętego były widoczne w nas na co dzień. Pamiętajmy o tym, że wzrost jest możliwy tylko wtedy, kiedy mamy osobistą, intymną relację z Chrystusem. Nie lekceważmy naszych wspólnych zgromadzeń i chciejmy otworzyć się na spotkania w małych grupkach, aby móc wzajemnie budować się, wspierać i razem kroczyć w poznawaniu naszego Zbawiciela.

  Posłuchaj...
 • B. Wrzecionko - Narodzenie Pana Jezusa - postawa Józefa (15.01.2019)

  2019-01-15 15:38

  Wszystkie Boże zamysły jednoczą się w jednym postanowieniu - wielkim planie zbawienia. Jak wiemy ze Słowa Bożego, Bóg wszystko doskonale przygotował i poprzedził narodziny Zbawiciela - Pana Jezusa Chrystusa licznymi proroctwami.

  Józef z Nazaretu miał w tym Bożym planie swój udział. Jakie stanowisko zajął Józef wobec zaistniałej sytuacji? Co czuł, kiedy dowiedział się o ciąży Marii, z którą był zaręczony? Jak zareagował, kiedy Anioł objawił mu we śnie Boży plan?

  Obejrzyj, posłuchaj...
 • T. Chraścina - Pożądanie w świetle Słowa Bożego (13.01.2019)

  2019-01-13 17:00

  Biblia mówi, że ,,wszystko, co jest na świecie, pożądliwość ciała i pożądliwość oczu, i pycha życia, nie jest z Ojca, ale ze świata. I świat przemija wraz z pożądliwością swoją; ale kto pełni wolę Bożą, trwa na wieki".

  Pożądanie już samo w sobie jest grzechem. Człowiek, który ulega pożądaniu, ponosi konsekwencje swoich czynów. Dzięki Bożej łasce mamy siłę, aby oprzeć się pożądaniu. Słowo Boże uczy nas, abyśmy ,,wyrzekli się bezbożności i światowych pożądliwości i na tym doczesnym świecie wstrzemięźliwie, sprawiedliwie i pobożnie żyli".

  Obejrzyj, posłuchaj...
 • B. Wrzecionko - Kim jest Jezus - Maria matka Jezusa (08.01.2019)

  2019-01-08 16:49

  Czy naprawdę wiesz kim jest Boży Syn? Pan przywraca ślepemu wzrok, głuchemu słuch, zmarłemu życia dar, chromemu krok, zgnębionemu daje pieśń. Pewnego dnia On rządzić będzie światem. Czy ty wiesz, że to On pokona grzech i śmierć? Jego imię jest JAM JEST!

  Co czuła Maria, kiedy Anioł Gabriel objawił jej, że zostanie matką kogoś absolutnie wyjątkowego? Jaka była jej postawa, kiedy dowiedziała się, że będzie On Synem Najwyższego? Uczmy się od niej całkowitego zaufania i posłuszeństwa Bogu i chciejmy wypełniać Bożą wolę wszędzie, dokądkolwiek On nas pośle, i czegokolwiek będzie od nas oczekiwał.

  Obejrzyj, posłuchaj...
 • B. Wrzecionko - Jak wielki jest Bóg dla mnie? (06.01.2019)

  2019-01-06 16:32

  Jezus mówi nam, abyśmy się nie bali, ale Jemu wierzyli. Choć w życiu nie zawsze będą nam sprzyjały dobre okoliczności, ale tylko wtedy nasza wiara będzie mogła być wypróbowana. Właśnie w czasie kryzysu słowa te nabierają głębszego znaczenia, kiedy będziemy stać w obliczu jakiegoś doświadczenia. Te piękne słowa mogą zadziałać w naszym życiu albo będą pustą, martwą literą. Wszystko zależy od tego, na ile znamy Jezusa. Gdy jesteśmy z Nim w bliskiej więzi, nie musimy się już bać i możemy całkowicie Jemu zaufać powierzając wszystkie nasze troski i zmartwienia, pamiętając, że Jemu na nas bardzo zależy.

  Obejrzyj, posłuchaj...
 • D. Zajonc - Wieża Babel - Historia prawdziwa (31.12.2018)

  2018-12-31 15:51

  Czy jako ludzie wierzący wyciągamy wnioski z przeszłości i uczymy się na błędach przodków? Czy dalej brniemy w grzech ponosząc jego konsekwencje?

  Musimy być świadomi tego, że najwięcej komplikacji w życiu człowiek doświadcza wtedy, gdy ignoruje Boga - Stwórcę świata i nie ma Jego właściwego poznania.

  Obejrzyj, posłuchaj...
 • B. Raszka - Relacja z Ojcem (30.12.2018)

  2018-12-30 15:46

  Jak wygląda nasza relacja z Bogiem Ojcem? Czy jesteśmy z Nim w ciągłym kontakcie i codziennie chodzimy Jego drogami? A może wołamy do Niego w modlitwie tylko wtedy, gdy czegoś nam potrzeba, albo mamy jakiś problem? Czy myślimy tylko o zaspakajaniu własnych pożądliwości i pragnień?

  Przyjmijmy postawę wdzięczności za wszystko, co mamy od Ojca za darmo, z łaski i chciejmy rozkoszować się Jego Słowem i obecnością każdego dnia, a Pan da nam to, co jest nam potrzebne do życia i pobożności.

  Obejrzyj, posłuchaj...